ZPRÁVY AKTUALITY Pardubický kraj

Dotek starých časů. Hrochův Týnec zve na unikátní historickou výstavu

Výstava "Dotek starých časů" na zámku v Hrochově Týnci láká milovníky historie a nostalgie. Expozice zahrnuje historické kočárky, panenky, hračky, gramofony a fotoaparáty.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Pardubické letiště v rekordní ztrátě 41,4 mil. Kč

Společnost East Bohemian Airport (EBA), provozující pardubické letiště, zaznamenala za minulý rok ztrátu 41,4 milionu korun, což je o 10 milionů více než předchozí rok.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Obce válčí proti vysokorychlostní trati

Obce se bouří proti plánované výstavbě vysokorychlostní trati (VRT). V Rohovládové Bělé byla založena pracovní skupina pro boj proti stavbě. Starosta Vítězslav Fišer oznámil dopis a petici proti projektu.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Nová centrální hasičská stanice ve Svitavách do roku 2029

Ve Svitavách bude nejpozději do roku 2029 postavena nová centrální hasičská stanice poblíž již budované výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Úherčický sekáč - nejlepší sekáči se utkají o titul

Úherčice opět ožijí tradiční soutěží v kosení louky. Přijďte 6. srpna 2024 podpořit nejlepší sekáče z celé České republiky a užít si den plný tradiční zábavy a napětí!

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Motoráčkem do Borohrádku. Možná poslední jízda historického vlaku

Připomeňte si nostalgii a zažijte unikátní výlet historickým motorovým vlakem na trase Pardubice – Borohrádek, než bude příliš pozdě.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

V Pardubickém kraj nasadí mobilní váhy k ochraně silnic před přetíženými kamiony

Každý čtvrtý kamion v Česku přetěžuje silnice, což výrazně přispívá k jejich poničení. Ředitelství silnic a dálnic vybralo tři místa v Pardubickém kraji pro instalaci mobilních vah.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali 159krát kvůli nebezpečnému hmyzu

Od 1.5. do 8.7.2024 zasahovali hasiči v Pardubickém kraji 159krát kvůli nebezpečnému hmyzu.

0

Před 2 týdny Ester Vohradská

Blesk způsobil požár historické chalupy v Cotkytli

Dvě stě let starou chalupu v obci Cotkytle zasáhl blesk, což způsobilo požár s škodou přesahující 1,5 milionu korun. Požár likvidovalo šest jednotek hasičů. Přístup komplikovaly zúžené cesty; chalupa byla prázdná. Uvnitř našli a zachladili tlakovou láhev. Oheň byl zcela uhašen před půlnocí.

0

Před 3 týdny Rebeka Schmidt

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

0

Před 4 týdny Ester Vohradská

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

0

Před 4 týdny Ester Vohradská

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 4 týdny Jiří Padevěd

Souboj vojenské techniky ve Vojenském muzeu Králíky: Tatra 805 vs T 34

Unikátní přehlídka vojenské techniky ve Vojenském muzeu Králíky nabídne souboj kolových a pásových vozidel, jako jsou Tatra 805 či T 34. Program s odborným komentářem proběhne dvakrát denně.

0

Před měsícem Miroslav Pucholt

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před měsícem REGIONPLZEN.CZ
Učitel roku