Město chystá večeři na třídě Míru

0

pardubice třída míru, společná večeře pardubice


Radnice plánuje stylové rozloučení s létem, a to společnou večeří na třídě Míru.

Tu totiž poslední srpnový den zaplní přes 200 metrů dlouhá tabule tvořená ze 70 stolů, kterou ozdobí bílé ubrusy a luční kvítí. Pokrmy však budou úkolem příchozích. Doprovodný program zajistí muzikanti, šachy nebo křídy pro děti. Akce vzniká ve spolupráci se spolkem Piána na ulici.

O co se tedy jedná? Ve čtvrtek 31. srpna se od 17 do 22 hodin třída Míru přemění na jeden velký jídelní stůl, ke kterému budou moci zasednout nejen pardubičtí občané. Každý z nich může přinést nějaké občerstvení a nabídnout ho i svému sousedovi. Není to však podmínkou pro vstup, ten je pochopitelně zdarma a cílem celé akce je společně strávený čas na netradičním místě.

Hlavním programem jsou sami účastníci

Kdo tedy nemůže přinést jídlo, ať vezme karty. Kdo nemá karty, ať vezme deskové hry. Nezáleží na tom, co kdo přinese, ale na atmosféře, kterou občané společně vytvoří. Té bude napomáhat i netradiční výzdoba třídy Míru. Tu totiž doladí zavěšené girlandy nebo lehátka. Během akce bude pochopitelně odkloněna městská hromadná doprava.

„Máme velkou radost z toho, že se Pardubice stanou prvním českým městem po Praze, kde se tato akce uskuteční. Chtěla bych proto jménem města pozvat Pardubáky na nezapomenutelnou akci, na které se můžeme společně rozloučit s prázdninami,“ láká na akci s názvem Stůl na míru náměstkyně primátora pro kulturu Jiřina Klčová a dodává zajímavost, že spolek Piana na ulici na konci července uspořádal Stůl přátelství v německém městě Selb, které je partnerským městem Pardubic.

Stůl jako symbol spojení

Na celé akci město spolupracuje s výše zmíněným spolkem Piána na ulici, který má s pořádáním těchto “stolů“ bohaté zkušenosti. V červnu 2020 uspořádal stejnou akci „Prostřený most“ přímo na Karlově mostě a letos v červnu zase na Pražském hradě. Stůl je odvěkým symbolem spojení. Hlavním smyslem těchto slavností je tak spojování lidí, kteří se třeba pravidelně potkávají na ulici, ale přitom se neznají. Může se to sice zdát jako jednoduchá, banální myšlenka. Výsledkem je ale vždy událost s unikátní atmosférou,” říká zakladatel spolku Piána na ulici Ondřej Kobza.

STŮL NA MÍRU bude přitom již druhým společným projektem města se spolkem Piána na ulici. V polovině června totiž Ondřej Kobza s primátorem Janem Nadrchalem společně odhalili Poesiomat před hlavním nádražím. “Na Poesiomat jsme měli od začátku spoustu pozitivních ohlasů. Proto se velmi těšíme na další společný projekt a věřím, že si Pardubáci u prostřeného stolu užijí výjimečný večer,” uzavírá Kobza.

Více o celé události STŮL NA MÍRU naleznete na Facebooku.

Zdroj: TZ Pardubice.eu


Autor: Andrea Region24 Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář