ZPRÁVY AKTUALITY Pardubický kraj

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

0

Dnes Ester Vohradská

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Dnes Jiří Padevěd

Souboj vojenské techniky ve Vojenském muzeu Králíky: Tatra 805 vs T 34

Unikátní přehlídka vojenské techniky ve Vojenském muzeu Králíky nabídne souboj kolových a pásových vozidel, jako jsou Tatra 805 či T 34. Program s odborným komentářem proběhne dvakrát denně.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před týdnem REGIONPLZEN.CZ

Koupaliště chátrá, město Skuteč čeká na posudky

Obyvatelé Skutče čekají na odborné posudky ohledně obnovy místního koupaliště, které je ve špatném stavu. Betonové desky jsou poškozené, což způsobuje únik vody. Město zvažuje několikerá řešení, ale výstavba nového koupaliště není kvůli rozpočtu reálná.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Pardubice nahradí zchátralý most Kapitána Bartoše novým!

Pardubice trápí stav mostu Kapitána Bartoše, který je kvůli špatnému technickému stavu průjezdný jen v jednom pruhu. Město plánuje výstavbu nového mostu po postavení provizorního mostu nejpozději do června 2025.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Rekordní počet druhů chleba na Dnech chleba

Během letošních Dnů chleba bylo překonáno rekordní množství druhů chleba na jednom místě. Akci zorganizoval Svaz pekařů a cukrářů, který vyzval své členy i veřejnost k přinesení různých chlebů.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Revitalizace rybníka Rosnička odstraní tisíce kubíků bahna, město investuje 30 mil. Kč

Klíčovým krokem bude fyzické odstranění tisíců metrů krychlových bahna, v kterém sinice přežívají. Projekt získal dotaci a město investuje dalších 30 milionů Kč. Bahno poslouží zemědělcům jako hnojivo.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Kontroverzní biofarmy v Pardubicích znepokojují místní

Plán na výstavbu biofarem v zahrádkářské kolonii v Pardubicích vyvolal kontroverze. Majitelé parcel chtějí obejít omezení územního plánu a postavit biofarmy, což znepokojuje místní obyvatele i radní. Spor se točí okolo využití právních mezer a budoucího územního plánu, který by mohl takové záměry zablokovat.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

BK Pardubice má nového trenéra: Šotnar střídá Miljkoviće, klub opouští klíčoví hráči

Basketbalový klub BK KVIS Pardubice oznámil změny: Jan Šotnar novým hlavním trenérem, nahrazuje Vanju Miljkoviće. Klub opouští Radek Vyoral a další klíčoví hráči. Sportovní ředitel Radek Nečas přiznal neúspěch minulé sezóny a slíbil návrat na přední pozice. Pardubice obsadily šesť v lize a vypadly ve čtvrtfinále.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Tragédie v Pardubicích podtrhuje důležitost systému ETCS

Ve středu večer došlo v Pardubicích k tragické železniční nehodě, při které zemřeli čtyři lidé. Událost zdůraznila potřebu zavedení evropského zabezpečovacího systému ETCS. Ministr dopravy Martin Kupka uvedl, že termín implementace je závazný do 1. ledna 2025. Rychlá reakce záchranářů umožnila částečné obnovení provozu.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

RegioJet odškodní oběti tragické srážky u Pardubic

RegioJet poskytne odškodnění cestujícím a dalším osobám po tragické srážce vlaků u Pardubic. Čtyři lidé zahynuli a 27 bylo zraněno. Krizové linky jsou zřízeny a provoz na trati byl na devět hodin zastaven. Vyšetřování příčin pokračuje, zranění a pozůstalí by měli kontaktovat dopravce.

0

Před 2 týdny Michaela Prokopová

PPP Projekt pro D35. Stavba plánuje dostavbu na rok 2026!

Stát připravuje nový PPP projekt pro dva úseky dálnice D35 mezi Svitavami a Mohelnicí, s dostavbou plánovanou na rok 2026. Navzdory ročnímu zpoždění ministra dopravy Martina Kupky zůstává optimistický ohledně zadávání tendru. Kritika přichází od stínového ministra dopravy Kolovratníka, který preferuje klasický způsob výstavby.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Vláda ruší kanál Dunaj-Odra-Labe. Šance pro nové projekty!

Vláda zrušila plán kanálu Dunaj-Odra-Labe, což umožní obcím lépe využít dosud blokované pozemky. Ladislav Valtr z ODS se těší na nové rozvojové příležitosti. Česká Třebová, Pardubice a další oblasti nyní mohou plánovat nové projekty bez obav z nákladné a nereálné stavby kanálu.

0

Před 2 týdny Adam Wágner
Učitel roku