ZPRÁVY AKTUALITY Pardubický kraj

Města investují do radarů: bezpečnost vzrůstá, pokladny se plní

Rychlostní radary ve městech získávají na popularitě, neboť radnice očekávají zlepšení bezpečnosti a zisky z pokut. Počet radarů v Česku roste, v roce 2018 jich bylo téměř 120 a loni téměř 250.

0

Včera

Rekonstrukce Zelené brány v Pardubicích

Rekonstrukce Zelené brány v Pardubicích začne během několika měsíců díky rozhodnutí občanů v referendu, kteří se přiklonili ke současnému holému stavu. Město by mělo uvolnit až 30 milionů korun na opravu, přičemž předpokládané náklady činí kolem 27 milionů.

0

Včera

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Před 2 dny

Vzestup lyceí v České republice - kvalitní alternativa pro středoškoláky

Více škol v České republice otevírá lycea, která poskytují všeobecné středoškolské vzdělání s maturitou. Ministerstvo školství podporuje větší podíl gymnázií a lyceí na úkor odborných škol. V Pardubickém kraji politici zamítli zřízení nových tříd lyceí.

0

Před 4 dny

Masivní zájem o nově otevřený Centrální urgentní příjem v Pardubicích

Nový pavilon pardubické nemocnice, který se očekává být slavnostně otevřen, vyvolal obrovský zájem veřejnosti, která si ho bude moci prohlédnout o den později. Po spuštění rezervačního systému pro prohlídky však byla kapacita 640 míst rychle naplněna.

0

Před 4 dny

Ekologická hrozba - jedovaté usazeniny v přístavech

Obec Rybitví na Pardubicku nesouhlasí se splavněním Labe až do Pardubic, obává se ekologického rizika spojeného s uvolněním jedovatých látek a možností narušení hráze retenční nádrže Lhotka. Občané Rybitví chtějí splnit určité podmínky projektu, zatímco Ředitelství vodních cest uznává, že úpravy řeky komplikují staré ekologické zátěže.

0

Před 5 dny

Ekologická hrozba rozvíření jedovatých usazenin: Labe se chystá na nákladní lodě

Obec Rybitví se staví proti plánovanému splavnění řeky Labe do Pardubic z obav z pronikání nebezpečných chemických látek do řeky a narušení hráze retenční nádrže Lhotka. Obec vyzývá k zvážení alternativních řešení a ke konzultaci s odborníky v oblasti životního prostředí a vodního hospodářství.

0

Před 6 dny

D35: Rychlejší výstavba dálnice sníží náklady o miliardu korun

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo firmy na stavbu dálnice D35 v úsecích kolem Vysokého Mýta a Svitav. Pro další úsek Děbřenov - Litomyšl byla vybrána polská společnost Budimex za 3,4 miliardy korun bez DPH. Dálnici má plánovaný začátek provozu v roce 2027.

0

Před týdnem

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

0

Před týdnem

30 let od vojáků - návrat divoké přírody kousek od centra

Revitalizace bývalého vojenského prostoru Červeňák v Pardubicích má začít příští rok a stát 60 milionů korun. Město plánuje propojit přírodu, rekreaci a vojenskou historii. Lokalita bude sloužit jako prostor pro rekreaci a ochranu přírody s cennými biotopy. Význam je také kladen na eliminaci invazivních rostlin, které potlačují přirozené biotopy.

0

Před týdnem

Tichý asfalt: zázrak českotřebovského ticha se rozpadá

Tichý asfalt, který byl pokládán v České Třebové během rekonstrukce v roce 2018, se začal rozpadat. Přestože byl původně uveden jako revoluční materiál, který snižuje hluk z dopravy, jeho větší pórovitost způsobuje rychlejší opotřebení. ŘSD už neplánuje používat tichý asfalt a v České Třebové řeší položení klasického asfaltu.

0

Před týdnem

Nárůst černého kašle ohrožuje novorozence: Stoupá počet případů v Česku!

V České republice rychle přibývá nemocných s černým kašlem, ohroženi jsou zejména novorozenci. Od začátku roku bylo potvrzeno přes 630 případů. Třikrát více než za celý loňský rok. Nárůst je zaznamenán především mezi dětmi a středoškoláky. Očkování pomáhá předejít těžkému průběhu onemocnění.

0

Před týdnem

Pivnická rokle uzavřena turistům: Sesuvy půdy hrozí u Toulovcových Maštalí

Obecní úřad ve Zderazi na Chrudimsku uzavřel cesty do Pivnické rokle u Toulovcových Maštalí z důvodu sesuvů půdy a uvolnění částí skal. Očekává se, že lokalita bude pro turisty nepřístupná až do jara. Sesuvy způsobilo střídavě mrazivé a deštivé počasí. Vladimír Vrána z oddělení ochrany přírody řekl, že zabezpečení oblasti a kácení problematických stromů zatím není možné.

0

Před týdnem

Jarní kouzlo na zámku Slatiňany: Vítání Velikonoc a inspirace pro návštěvníky

Vítání jara na zámku Slatiňany a zámecké zahrady se spoustou jarní výzdoby, a příležitost spojit navštěvu se zámeckou zahradou či jinými nedalekými atrakcemi. Velikonoční výzdoba bude součástí unikátní expozice zámku.

0

Před týdnem
Pardubice