Desítky nových stromů v areálu u Paláce Pardubice

0

Projekt sídelní zeleně, výsadba 90 dřevin, trvalkové záhony, Palác Pardubice, zlepšení mikroklimatických podmínek, blog, region24, zdravetrendy


Projekt sídelní zeleně zahrnuje výsadbu 90 dřevin, trvalkové záhony a další prvky v prostoru u Paláce Pardubice. Výsadba má zlepšit kvalitu životního prostředí a mikroklimatické podmínky, náklady by měly činit do milionu korun.

“V úterý ráno začaly přípravy na výsadbu desítek kusů stromů v areálu u Paláce Pardubice. Jednalo se o rozměření, přípravu osazovacího rastru a přípravu terénu,” přiblížila náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová a pokračovala. “Vzhledem k tomu, o jaké lokalitě se bavíme, se zvolily takové dřeviny, které budou schopné existovat v náročných podmínkách městského prostředí.”

Celkem bude tedy vysazeno 16 bíle kvetoucích třešní, 34 růžově kvetoucích třešní, 25 trnovníků akátů, 3 pawlovnie čínské, 4 vícekmenné břízy a 8 javorů. “Na výsadbu má firma čas do konce měsíce dubna, nicméně dřeviny by měly být na svém stanovišti už v následujících dvou týdnech,” informovala Kristýna Podhajská z Odboru životního prostředí pardubického magistrátu.

V dalších etapách by měla na ploše přibýt cestní síť, která bude kopírovat již vyšlapané cestičky. Dále přibudou trvalkové záhony kolem chodníků a drobný mobiliář. Celkové náklady na výsadbu stromů by se měly vejít do milionu korun.

Výsadba byla navrhnuta za účelem zlepšení kvality životního prostředí, zlepšení mikroklimatických podmínek a se záměrem celkového zlepšení kvality veřejného prostoru. “Chceme z prázdné nevyužívané plochy vytvořit chladivý ostrov uprostřed města se spoustou stromů a okrasnými záhony. Věříme, že díky tomu Pardubákům zpříjemníme pobyt v centru při čekání na autobus nebo na kamarády,” uzavřela náměstkyně Klčová.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář