Přelom roku v Pardubicích: podnapilí mladiství, zničený automat na kávu a zfetovaný naháč

0

pardubice


Jak už to tak bývá, na přelomu roku si pardubičtí strážníci nemůžou stěžovat na nedostatek práce. Výjezdů bylo víc než dost a hlavní roli v nich sehrál převážně alkohol.

Půl hodiny před půlnocí narazila hlídka v Tyršových sadech na dvojici dívek, kterým silvestrovské oslavy již trochu splývaly. I samotné sezení na lavičce činilo jedné z nich značný problém. Mladé slečny ve věku 16 a 17 let si příliš neuvědomovaly, kde jsou a obtížně komunikovaly s hlídkou. Dechovou zkoušku nakonec zvládla pouze jedna z nich, která nadýchala 1,35 promile. U druhé slečny se zdravotní stav stále zhoršoval, takže byla na místo přivolána záchranka, která si mladistvé dívky převzala do péče. Strážníci vyrozuměli zákonné zástupce obou dívek a případ bude mít dohru ještě na sociálce.

V množství novoročních ohňostrojů a odpalování petard se Palackého ulicí ozvala poněkud silnější detonace. Necelou hodinu po půlnoci vhodila parta kluků petardu do automatu na kávu, který se výbuchem poškodil. Mladíci se u této podívané náramně bavili a dokonce si celou akci natočili na telefon. Strážníci na místě zajistili kompletně celou čtveřici. Všichni byli pod vlivem alkoholu, dva z nich navíc ještě nedovršili plnoletosti. Co jim ale chybělo do věku, jim nechybělo do drzosti, což statečně předváděli do příjezdu zákonných zástupců. Jeden sedmnáctiletý mladík od arogantních poznámek, urážek a posměšků přešel i k fyzickému kontaktu. Odezva byla rychlá, hmaty, chvaty a nasazená pouta. Druhý mladík se nechtěl nechat zahanbit, takže držel podobnou notu s kamarádem. 

V okamžiku, kdy dorazila jeho matka, která byla v rámci silvestrovských oslav také pod vlivem alkoholu, strážníci pochopili, po kom to ten kluk má. I ona měla problém se slušným chováním a opakovaně neuposlechla výzev strážníků. Tento svůj přístup už ale bude muset vysvětlit u správního orgánu, kam strážníci přestupek postoupí. Kromě této instituce bude kvůli opilosti mladistvých zaměstnaná i sociálka a rovněž se poškozeným automatem bude zabývat Policie ČR, která si celý případ zničeného zařízení převzala. 

Na Nový rok museli strážníci chytat i zmateného naháče. Prochladlého a vystrašeného muže s teniskami na nohou objevil pejskař, který právě venčil svého čtyřnohého parťáka. I když jsou lednové teploty celkem přívětivé, i tak lze snadno prochladnout. Osmadvacetiletý muž drkotal zuby a strážníkům s vystrašeným výrazem ve tváři pověděl, že je vydírán a musí splnit úkol, při kterém si musí najít nové oblečení. Na dotaz, zda je uživatel návykových látek, přiznal, že ano, a právě dealeři mu vymysleli tuhle adrenalinovou hru. Podle předpokladu byl test na drogy, který provedla hlídka státní policie, která byla rovněž na místě, pozitivní. Následovalo opětovné obléknutí a převoz na záchytku, odkud si muž po odeznění akutní intoxikace vyzvedl účet za hospitalizaci a rovněž i pokutu od strážníků za své pobíhání na Adama.

Zdroj: TZ Pardubice.euSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář