Skatepark Pardubice: Nová éra s investicí 5,5 mil. Kč

0

Město Pardubice, investice, zlepšení skateparku, freestyle sportoviště, tribuna, blog, region24, zdravetrendy


Město Pardubice investuje 5,5 miliónů korun do zlepšení skateparku, jednoho z největších freestyle sportovišť v Česku. Plánuje se výměna překážek a výstavba nové tribuny pro sportovce a návštěvníky.

Skatepark Pardubice, který je považován za jedno z největších freestyle sportovišť v Česku, čeká nová éra. Město investuje zhruba 5,5 miliónů korun do nové tribuny a výměny překážek, aby zajistilo co nejlepší zážitek a podmínky pro sportovce a návštěvníky. Tímto krokem plní město koncesní smlouvu s provozovatelem, a zároveň podporuje sportovní život ve městě.

Společnost Sk8park s.r.o., která provozuje pardubický skatepark, hradí náklady spojené s běžným provozem a údržbou areálu, zatímco město přistupuje k závažnějším a rozsáhlejším úpravám. „Město Pardubice každoročně přispívá na provoz skateparku v rámci platné koncesní smlouvy. Vzhledem k potřebě rozsáhlejších úprav je nutné pro bezpečný provoz skateparku a zkvalitnění zázemí pro sportovce, kterých ročně projde areálem devět tisíc, investovat 5,5 miliónů korun do výměny překážek a kompletní opravy tribuny. Těšíme se, že tyto úpravy přinesou novou energii a zlepší zážitek z vrcholných sportovních aktivit, ale například i příměstských táborů,“ objasnil 1. náměstek primátora Jakub Rychtecký zodpovědný za sport a ekonomiku.

Nová tribuna bude sloužit ke stání i sezení. Její zadní stěna bude sloužit jako oplocení celého areálu. „V rámci modernizace skateparku je už dlouhodobě naplánováno odstranění současných tribun a výstavba nové tribuny na západní straně haly. Stavba tribuny je v přípravné fázi a čeká se, až stavební povolení nabyde právní moci. Dokončeno by mělo být zhruba do poloviny května, aby nedošlo k narušení nabité freestyle sezóny,“ okomentoval budoucí úpravy v areálu skateparku náměstek primátora Jan Hrabal, který je zodpovědný za majetek a investice. Výměna tribuny vyjde na 4 milióny korun a zhotovitelem bude společnost Agrostav Pardubice a.s.

V únoru 2024 Zastupitelstvo města Pardubice schválilo finanční prostředky ve výši necelého 1,5 miliónů korun na rekonstrukci překážek. „Zadání zakázky zahrnuje demontáž 20 % současných překážek, instalace překážek nových a jejich následné uvedení do provozu. Současný stav je nevyhovující, zastaralý a neodpovídá úrovni areálu pořádajícího nejvyšší soutěže v České republice,“ doplnil Hrabal. Výměnu překážek provede firma Parkpilot – Zdeněk Kotyza se sídlem ve Vamberku. Předpokládá se, že k těmto úpravám dojde v průběhu měsíce dubna.

Výhodou areálu je kompletní zastřešení překážkové plochy. Během rekonstrukce v minulých letech byly přidány nové sprchy a šatny, čímž se zvýšil komfort pro všechny návštěvníky. Pro fanoušky skateboardingu je k dispozici venkovní street zóna, tréninkové doskočiště s molitanem a prodejna sportovního vybavení, náhradních dílů a ochranných pomůcek. V areálu je k dispozici i půjčovna sportovního vybavení a servis. „Areál navštěvují malé děti, ale trénují zde i nejlepší borci na Freestyle BMX a Freestyle Scooter. Obstaráváme provoz i rozvoj areálu a také produkci tradičních závodů pro mládež, zájmových jarních víkendů a letních campů, a zároveň jsme pořadatelem nejvyšších soutěží konaných v Česku (Mistrovství ČR, Mistrovsví Evropy a nominační závody na olympiádu). V areálu zajišťujeme exkluzivní výuku mládeže s TOP jezdci jak pro kola BMX, tak pro stále populárnější Freestyle Scooter,“ uvedl k fungování skateparku provozovatel František Solař.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář