Online Před 2 měsíci

Oprava silnice I/37 na 45 dní omezení provoz

Silnice I/37 na úseku od mimoúrovňové křižovatky Palackého po křížení Ohrazenice bude omezena na jeden jízdní pruh v obou směrech při opravě starého povrchu Hradubické silnice. Stavební práce s celkovými náklady 120 milionů Kč potrvají 45 dní.

Blog
Před 6 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Sjednocené centrum pro lidi se smyslovým postižením

Radní schválili investiční záměr na rekonstrukci objektu Bělehradská 389 v Polabinách, který by se měl stát Centrem sociálních služeb SMYSL pro organizace poskytující sociální a zdravotní služby lidem se zdravotním, duševním nebo smyslovým hendikepem.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Šílenství v UFC - soupeř pokousal rivala

UFC čelí neobvyklému incidentu, kdy jeden z bojovníků pokousal soupeře v průběhu zápasu. Šéf UFC, Dana White, vyjádřil nečekanou odměnu pro pokousaného bojovníka, zatímco pachatel byl okamžitě vyhozen ze soutěže.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Zázrak v Janovičkách: Kostel Panny Marie znovuzrozen

Pouť do Janoviček nabízí úchvatný pohled na nově zrestaurovaný kostel Zvěstování Panny Marie. Tato historická stavba symbolizuje víru a obnovu díky úsilí věnovanému její rekonstrukci, která probudila její vnější i vnitřní krásu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pokles porodnosti ovlivní světovou ekonomiku: Studie varuje před výzvami migrace

Studie v medicínském časopise The Lancet varuje před dramatickými demografickými změnami kvůli klesající porodnosti ve třech čtvrtinách zemí do 25 let. Změna může nebezpečně ovlivnit sociální, ekonomické, environmentální a geopolitické sféry.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Loena Hendrickxová dominuje

Belgická krasobruslařka Loena Hendrickxová vede po krátkém programu na Mistrovství světa v krasobruslení, česká naděje Nikole Březinová vypadla. Dámské volné jízdy pokračují ve středu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Z vysněné bitvy českých hvězd sešlo

Zápas mezi dvěma českými hvězdami bojových umění byl zrušen, zejména kvůli finančním nárokům obou zápasníků, kteří požadovali milion korun za svůj výkon.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Rose utrpěl vážná zranění

Trojnásobný olympijský medailista Rose utrpěl vážná zranění (zlomená žebra, frakturu pánve, otřes mozku) při tréninku. Incident může ovlivnit jeho účast na hrách v Paříži. Rose zůstává v nemocnici a sledujeme jeho uzdravování.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Americké velké banky těží, menší banky bojují

Velké americké banky, jako JPMorgan a Citi, se úspěšně přizpůsobily novým regulačním požadavkům a zvyšují konkurenceschopnost. Menší banky čelí tlaku z nedostatku zdrojů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Stavebnictví začátkem roku kleslo o 5,9%

České stavebnictví začalo rok 2021 s poklesem o 5,9%, hlavně díky komplexní a obtížné stavební legislativě. Na druhou stranu, bytová výstavba zaznamenala nárůst, se 3 498 nových bytů zahájených v lednu, což je o 29,9% více než loni.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Vodafone přebírá SAZKAmobil: Schválení odkupu proběhlo!

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil prodej SAZKAmobilu společnosti Vodafone. Transakce by měla být dokončena v dubnu a přinese nové možnosti pro více než 200 tisíc zákazníků v České republice.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Wonkův most v Pardubicích v rekonstrukci

Po opravě mostu Pavla Wonky v Pardubicích budou cyklisté moci jezdit po chodnících i speciálně vyznačených pruzích vedle vozidel. Toto kompromisní řešení však přináší otazníky a komplikace pro řidiče i cyklisty. Oprava mostu začne v únoru 2024.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Mike Tyson šokuje návratem do boxerského ringu

Mike Tyson se šokujícím návratem do boxerského ringu táhne pozornost milionů fanoušků i finanční svět, s miliardami korun ve hře. Zatímco jeho návrat vzbuzuje kontroverzi, obavy o jeho pravdivost přetrvávají. Důvody comebacku nejsou jasné, ale má zásadní dopad na financování a podporu boxu.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Obrněnec Mars z Přelouče: Český obranný průmysl posiluje NATO

Česká republika se stala důležitým hráčem v obranném průmyslu díky členství v NATO. Spolupráce se Švédskem přinesla obrněnec Mars, určený pro raketové systémy protivzdušné obrany. Výrobce SVOS Přelouč plánuje nabídnout vozidlo dalším členům NATO,

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ