Offline

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubice nahradí zchátralý most Kapitána Bartoše novým!

Pardubice trápí stav mostu Kapitána Bartoše, který je kvůli špatnému technickému stavu průjezdný jen v jednom pruhu. Město plánuje výstavbu nového mostu po postavení provizorního mostu nejpozději do června 2025.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Kontroverzní biofarmy v Pardubicích znepokojují místní

Plán na výstavbu biofarem v zahrádkářské kolonii v Pardubicích vyvolal kontroverze. Majitelé parcel chtějí obejít omezení územního plánu a postavit biofarmy, což znepokojuje místní obyvatele i radní. Spor se točí okolo využití právních mezer a budoucího územního plánu, který by mohl takové záměry zablokovat.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

PPP Projekt pro D35. Stavba plánuje dostavbu na rok 2026!

Stát připravuje nový PPP projekt pro dva úseky dálnice D35 mezi Svitavami a Mohelnicí, s dostavbou plánovanou na rok 2026. Navzdory ročnímu zpoždění ministra dopravy Martina Kupky zůstává optimistický ohledně zadávání tendru. Kritika přichází od stínového ministra dopravy Kolovratníka, který preferuje klasický způsob výstavby.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubičtí hasiči triumfovali v Plzni

Článek popisuje úspěch hasičů z Pardubického kraje na soutěži "O pohár ředitele HZS Plzeňského kraje" v Plzni dne 5. června. Tým získal první místo v kategorii družstev a skvělé výsledky jednotlivců v různých věkových kategoriích.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Policie v Brně dopadla vraha z Jevíčka

Brněnská policie zadržela hledaného muže podezřelého z vraždy ženy v Jevíčku. Incident se stal v úterý večer, když muž bodl svou partnerku. Pátrací operace zahrnovala drony a policejní jednotky. Město Jevíčko informovalo obyvatele a zvýšilo bezpečnost u škol. Rychlá spolupráce s veřejností vedla k úspěšnému zadržení.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Bývalá továrna Botas se mění na 24 bytů

Areál bývalé obuvnické firmy Botas ve Skutči se mění ve 24 bytových jednotek po úpadku firmy. Projekt, podporovaný městem a investorem Vlastimilem Ročněm, nabízí cenově dostupné bydlení pro místní obyvatele. V Skutči je poptávka po bytech vysoká, protože městské byty jsou plně obsazené.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nový parkovací dům v Polabinách zatím bez dobíjecích stanic

V pardubických Polabinách plánují nový parkovací dům s 70 místy, ale zatím bez dobíjecích stanic pro elektromobily, což starosta přislíbil zvážit v budoucnu. Výstavbu dobíjecích stanic v ČR převzaly velké energetické společnosti, avšak infrastruktura na sídlištích zaostává.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Baseballový kouč si spletl ceny aneb talisman před výzvami

Český baseballový kouč Pavel Chadim prožil kuriozitu, když si z události Trenér roku omylem odnesl pamětní list patřící hokejovému trenérovi Radimu Rulíkovi. Tato milá historka pak posloužila jako talisman pro český tým před jejich velkými výzvami, včetně zápasů proti Japonsku na Pražském baseballovém týdnu a v Nagoje.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Výměna technologie parkovacího systému za 15 milionů

Renovace se předpokládá na hodnotě 15 milionů korun. Navzdory komplikacím a vysokým cenám podzemních parkovišť je v plánu další podzemní parkoviště na sídlišti Na Rozhledně. Město Chrudim též plánuje vybudovat vlastní podzemní parkoviště.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ