Online Před 3 týdny

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

Blog
Před 2 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Raketový růst cen benzinu a nafty: Hrozí 40 Kč za litr?

Ceny pohonných hmot v České republice rychle rostou, s průměrnou cenou benzínu na 38,29 Kč za litr a nafty na 38,50 Kč za litr. Důvodem jsou rostoucí ceny ropy a slabnutí české koruny vůči euru. Spekuluje se o ceně 40 Kč za litr v blízké budoucnosti, ale vývoj závisí na řadě proměnlivých faktorů.

Blog
Před 4 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nové jaderné bloky: Stát staví, ČEZ prodá, obavy z blokování?

Česká vláda prý zvažuje zestátnění jaderné části energetické společnosti ČEZ. Důvodem je možnost blokování stavby nových jaderných bloků minoritními akcionáři. Zestátnění by mohlo vést k prodeji jaderných aktiv ČEZ do státem ovládané firmy.

Blog
Před 4 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Vzestup lyceí v České republice - kvalitní alternativa pro středoškoláky

Více škol v České republice otevírá lycea, která poskytují všeobecné středoškolské vzdělání s maturitou. Ministerstvo školství podporuje větší podíl gymnázií a lyceí na úkor odborných škol. V Pardubickém kraji politici zamítli zřízení nových tříd lyceí.

Blog
Před 4 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Čeští biatlonisté ztrácejí tempo, drama se odehrává bez nich

Na mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě skončil závod s hromadným startem mužů bez úspěchu pro české zástupce. Tomáš Mikyska a Michal Krčmář nedosáhli na přední příčky, když se potýkali s problémy při střelbě. Vítězem se stal norský závodník Johannes Thingnes Bö.

Blog
Před 4 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Miliony artefaktů objeveny při stavbě dálnic na východě Čech

Východní Čechy zažívají největší záchranný archeologický výzkum v historii, který provází stavbu dálnic D35 a D11. Denně jsou odkrývány miliony artefaktů, měnící pohled na českou historii. Archeologové teď v zimě katalogizují a zkoumají nálezy, což bude trvat roky.

Blog
Před 4 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Německý Continental plánuje propustit 7 150 zaměstnanců!

Německý výrobce pneumatik Continental oznámil propuštění až 7 150 zaměstnanců v rámci úsporného programu. Největší dopad bude v oblasti administrativy, výzkumu a vývoje. Propouštění postihne i český závod v Brandýse nad Labem, ale rozsah zatím není znám a závod v Otrokovicích zůstává nedotčen.

Blog
Před 6 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

D35: Rychlejší výstavba dálnice sníží náklady o miliardu korun

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo firmy na stavbu dálnice D35 v úsecích kolem Vysokého Mýta a Svitav. Pro další úsek Děbřenov - Litomyšl byla vybrána polská společnost Budimex za 3,4 miliardy korun bez DPH. Dálnici má plánovaný začátek provozu v roce 2027.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Slabý rok pro automotive: Průmysl čelí útlumu na začátku roku

V roce 2024 český automobilový průmysl čelí možnému poklesu způsobenému vyčerpáním čekacích objednávek a zvýšenou opatrností firemních klientů. Hlavní exportní artikl se tak stává méně spolehlivým a začátek roku 2024 bude slabší. Většina evropských zemí by měla zaznamenat postupný nárůst poptávky. Energeticky náročná odvětví, jako zpracování kovů, se zatím nelepší, což je nutné sledovat, jak ovlivňuje celkový vývoj české ekonomiky. Je důležité sledovat vývoj ekonomiky a průmyslu v roce 2024, aby

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Žena vystřelila na manžela: Soud uložil tříletý trest s odkladem

Opilá žena, Iveta N., střelila loni po manželovi během rodinného večírku, ale nikdo nebyl vážně zraněn. Soud rozhodl trestat ženu nejdelší možnou podmínkou a případ je hodnocen jako pokus vraždy. Událost proběhla poté, co žena vypila alkohol a kouřila marihuanu. Rozsudek není pravomocný a obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Halepová bojuje proti zákazu hry: Pro smělý obrat zpět na tenisový vrchol

Bývalá tenisová jednička Simona Halepová žaluje kanadskou společnost Quantum o miliony dolarů kvůli dopingu. Tvrdí, že byla obětí falšování výživového doplňku od firmy. Halepová má zastavenou činnost od října 2022, poté co byla pozitivně testována na zakázanou látku roxadustat. Tenistka se ze svého trestu odvolala ke sportovní arbitráži v Lausanne.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Obvinění dozorci z věznice Světlá nad Sázavou: Rozsudek, šokující praktiky a milionové odškodnění

Dozorci ve věznici ve Světlé nad Sázavou obvinění z mučení vězeňkyně odmítají a trvají na své nevině. Poškozená žena požaduje milion korun jako nemajetkovou újmu. Incident se datuje do ledna 2020 a před soudem se již několikrát objevil.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Mince oslavující osobnosti a události české historie, Smetany a Moravské Třebové

Česká národní banka vydá dvě pamětní mince spojené s Pardubickým krajem. Stříbrná dvousetkoruna připomene 200. výročí narození Bedřicha Smetany a zlatá pětitisícovka bude zdobena moravskotřebovskou městskou památkovou rezervací. Pardubický kraj tak bude letos v rámci emisního plánu ČNB zastoupen dvěma událostmi.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Vysoké Mýto bez dluhu: obrovské projekty a investice čekají do roku 2024

Město Vysoké Mýto bude financovat rekonstrukci mostu nad Blahovským potokem, opravy v mateřské škole Čtyřlístek a další investiční projekty z vlastního rozpočtu. Na účtu zůstane více než 53 milionů korun. Domov důchodců a vylepšení knihovny budou realizovány v případě získání dotací.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Bitcoin roste: Překonává 47 000 USD mezi obavami z amerických bank

Bitcoin zaznamenal silný růst, překonává hladinu 47 000 USD a navzdory řešení finančních problémů amerických regionálních bank, které čelí systémovým problémům. Investoři sledují situaci podobnou pádu Silvergate, Signature,SVB, First Republic a Credit Suisse v roce 2023, kdy se hodnota Bitcoinu zvýšila o téměř 50%.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ