Online Před měsícem

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 3 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 5 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Obchvat Rokytna brzy otevře

Obchvat Rokytna u Pardubic má být hotový v druhé polovině roku, přestože se dokončení stavby již několikrát odkládalo. Projekt má zlepšit situaci v obci a oblasti tím, že propojí dálnici D35 a silnici I/35, a sníží intenzitu provozu v průměru o 2 700 vozidel za den.

Blog
Před 5 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Bourání chrudimského mostu: Nová stavba hotová v létě

Chrudim se zabývá demolicí a rekonstrukcí městského mostu na silnici I/17 kvůli špatnému technickému stavu. Stavební práce zahrnují nahrazení původní železobetonové konstrukce ocelovými nosníky a rozšíření chodníků.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nová moderní hasičská stanice v Králíkách získá finanční dar od kraje

Pardubický kraj poskytne finanční dar ve výši 2 milionů Kč na zpracování projektové dokumentace pro výstavbu nové hasičské stanice v Králíkách, která má vytvořit lepší zázemí pro hasiče.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Distribuci barevných popelnic v Popkovicích a Svítkově

Distribuce modrých a žlutých popelnic v Popkovicích a Svítkově probíhá od března v rámci systému door to door. V prvních dvou týdnech si nádoby vyzvedlo 410 žadatelů z 450 přihlášených účastníků a přibylo 80 nových zájemců.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nastoupí Jaroslava Lička do Dynama Moskva?

Přechod českého trenéra Jaroslava Ličky do Dynama Moskva je stále nejistý, i když ruský klub projevil zájem. Lička je považován za jednoho z nejslibnějších českých trenérů a jeho přestup by mohl znamenat velký posun v kariéře.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Ve znamení Pardubického hudebního jara

Pardubické hudební jaro začíná 2. dubna a přináší rozloučení s operní pěvkyní Gabrielou Beňačkovou. Celkem 15 koncertů nabízí různorodý program včetně klasické hudby, jazzu a folku.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Snowboardistka Šárka Pančochová boduje

Snowboardistka Šárka Pančochová se stala třetí nejlepší v kvalifikaci ve slopestylu na sjezdovce v Silvaplaně a postupuje do finále. Její úspěch je důkazem talentu, tvrdé práce a odolnosti.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Snižování základních úrokových sazeb pokračuje, hypotéky zlevnějí

Centrální bankéři rozhodli o dalším snižování úrokových sazeb, což znamená levnější hypotéky pro občany a firmy. To představuje příležitost pro lidi, kteří chtějí investovat do vlastního bydlení a podporuje růst na trhu s nemovitostmi.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ