Offline

Brankářská krize Sigmy - nový trenér, nové naděje

Gólmanské problémy SK Sigma Olomouc pokračují. Brankář Matúš Macík udělal několik chyb, Tomáš Digaňa také zklamal a Jakub Trefil nedostal šanci. Trenér brankářů Lovásik odešel, nový trenér je Otakar Novák. Sigma hledá stabilitu v bráně, zváží hostování a příchody brankářů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

RegioJet odškodní oběti tragické srážky u Pardubic

RegioJet poskytne odškodnění cestujícím a dalším osobám po tragické srážce vlaků u Pardubic. Čtyři lidé zahynuli a 27 bylo zraněno. Krizové linky jsou zřízeny a provoz na trati byl na devět hodin zastaven. Vyšetřování příčin pokračuje, zranění a pozůstalí by měli kontaktovat dopravce.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Historie hrnčířství - od 5. století až po dnešek

Článek se věnuje historii hrnčířství, které je jedním z nejstarších řemesel na světě. Popisuje nepřerušenou tradici výroby hliněných nádob od 5. století na našem území až po současný vývoj.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Propojka u Vysokého Mýta ohrožena kvůli nedostatku financí

Výstavba tříkilometrové propojky u Vysokého Mýta s odhadovanými náklady 860 milionů korun se komplikuje kvůli financování. Ministr dopravy Martin Kupka slíbil státní pomoc, kraj navrhuje přispět 200 miliony. Město Vysoké Mýto přispěje 10 miliony.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Majáles v Moravské Třebové

Majálesový průvod v Moravské Třebové se koná 16. května a nabídne barevné kostýmy, soutěže, hry a taneční vystoupení studentů. Kapely Vojmor, No Stress Zone a Hanka Křetínská se postarají o hudební doprovod. Vyhlášen bude král a královna majálesu.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Finanční propast pardubického letiště

Pardubické letiště je finančně náročné pro krajský úřad a městský magistrát, které každý rok investují desítky milionů korun. Navzdory solidní sezoně v minulém roce skončilo letiště ve ztrátě. East Bohemian Airport požádala o další 32 milionů korun, obdrží ale jen 20.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Hřebčín Kladruby dokončil generální opravu

Národní hřebčín Kladruby nad Labem dokončil generální opravu posledních dvou hospodářských budov započatou v roce 2022. Stará kovárna se po rekonstrukci proměnila na stáje, původní stáj pro nemocné koně je nyní návštěvnickým centrem.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Obchvat Rokytna brzy otevře

Obchvat Rokytna u Pardubic má být hotový v druhé polovině roku, přestože se dokončení stavby již několikrát odkládalo. Projekt má zlepšit situaci v obci a oblasti tím, že propojí dálnici D35 a silnici I/35, a sníží intenzitu provozu v průměru o 2 700 vozidel za den.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Bourání chrudimského mostu: Nová stavba hotová v létě

Chrudim se zabývá demolicí a rekonstrukcí městského mostu na silnici I/17 kvůli špatnému technickému stavu. Stavební práce zahrnují nahrazení původní železobetonové konstrukce ocelovými nosníky a rozšíření chodníků.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nová moderní hasičská stanice v Králíkách získá finanční dar od kraje

Pardubický kraj poskytne finanční dar ve výši 2 milionů Kč na zpracování projektové dokumentace pro výstavbu nové hasičské stanice v Králíkách, která má vytvořit lepší zázemí pro hasiče.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ