Online Před 3 měsíci

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před 6 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubičtí hasiči zvou na den otevřených dveří plný atrakcí

Budou vystaveny hasičské vozy a technika po nákladné obměně financované EU. Otevřeny běžně nepřístupné části stanice, možné dotazy zodpoví odborný personál. Pro děti aktivity, fotokoutek, virtuální realita, skákací hrad.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Hrdina František zachránil ztraceného seniora na Hlinecku

František Odstrčil a jeho kamarád nalezli osmaosmdesátiletého seniora, který se ztratil při procházce na Hlinecku. Senior byl zmatený a prochladlý, záchranáři ho zabalili a zavolali pomoc. František obdržel za svůj čin děkovný certifikát a hodinky.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Špatný stav silnice na třídě Míru v Pardubicích hrozí nehodami cyklistů

Silnice na třídě Míru v Pardubicích je ve špatném stavu, což může způsobit nehody cyklistů. Odhaduje se, že opravy by mohly začít příští rok. První část ulice byla již opravena a nyní se radnice rozhoduje o budoucnosti druhé části, kde trolejbusy již nejezdí.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nová cisternová stříkačka za 10 milionů pro pardubické hasiče!

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje získal novou cisternovou automobilovou stříkačku, což financovalo město Pardubice. Cisternová stříkačka přišla na 10 milionů korun a nahradí model z roku 2005. Starou stříkačku věnují sboru dobrovolných hasičů městského obvodu Pardubice I.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Století dřevěných hraček

Výstava představí dřevěné hračky od 19. století do současnosti z muzejních sbírek i od moderních tvůrců. Návštěvníci se dozví o historii jejich výroby v Čechách a na Moravě a o práci tvůrců. Součástí výstavy bude také herna a dílna pro výrobu vlastní hračky. Vernisáž se koná 12. května od 16 hodin.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Svatojakubský koncert v Přelouči

Pozvánka na Svatojakubský koncert v Přelouči 12. května 2019, kde budou vystupovat: Ivana Veberová, dlouholetá opera singerka z Plzně; pedagožka a flétnistka Lucie Stříbrná; ekonomka a také flétnistka Eva Kratošková a klavírista a varhaník Martin Hadáček.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Překopnout plynovod se může značně prodražit

Společnost GasNet hlásí 444 případů vnějšího narušení plynárenských zařízení v roce 2020, většinou kvůli neodborným zemním a výkopovým pracím. Poničené plynovody představují zdravotní riziko a finanční zátěž v milionech korun.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Legenda sumó Akebono zemřel

Bývalý jokozuna Akebono Taró zemřel na selhání srdce v Tokiu. Akebono, první cizinec v historii, kdo získal titul jokozuna, se proslavil ceremoniálem na ZOH v Naganu. Kariéru v sumo ukončil kvůli problémům s koleny.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nízký zájem o cyklobusy - Pardubický kraj škrtá spoje

Pardubický kraj ruší některé cyklobusové linky kvůli nízkému zájmu a potřebě ušetřit. Elektrokola a pandemie koronaviru snižují poptávku po těchto službách. Ušetřené prostředky budou použity na zlepšení klasických autobusových spojů.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Největší zavěšený most v Česku se vysouvá v Pardubicích

V Pardubicích se staví největší zavěšený most v ČR jako součást severovýchodního obchvatu města. Unikátní hydraulická metoda umožňuje rychlou stavbu s milimetrovou přesností. Dokončení je plánováno na podzim 2023.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Zadlužení ČR klesá na 44% HDP

Dluh České republiky poklesl na 44% HDP, nejnižší úroveň od 2. čtvrtletí 2022. Tento pokles je důkazem stabilizace zadlužení ekonomiky po pandemii covid-19 a válce na Ukrajině. ČR má navíc nejlepší souhrnný rating ze zemí bývalého východního bloku.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Obezita u žen zdvojnásobila, muži je dvojnásobně překonali

Obezita u žen se od roku 1990 zdvojnásobila, u mužů ztrojnásobila a u mladých čtyřikrát. Navrátil nabízí prevenci a zdravý životní styl, aby se zvýšila délka života v dobrém zdraví.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ