Online Před 2 měsíci

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Včera
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před 2 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před 2 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Ovocný sad promění centrum Pardubic

Střed města Pardubice se mění na ovocný sad s 90 stromy, včetně bříz a kvetoucích trešní. Revitalizační práce probíhají podle plánů a celkové náklady by měly být menší než milion korun. Město chce prostor přeměnit na park pro občany, plánují se cesty, květinové záhony a nábytek.

Blog
Před 2 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Tulipány v Moravské Třebové

Akce u staré pily u vlakového nádraží nabízí v sobotu 13.4. program s aktivitami pro děti, živá zvířátka, živou hudbu a stánky, pořádá Jan Hloušek a M-Závlahy. Vstupné dobrovolné na opravu chléva pro zvířátka.

Blog
Před 3 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Czech Tour se zúčastní i nejlepší tým světa INEOS Grenadiers

Sen splněn: nejlepší tým světa se zúčastní Czech Tour. Tento prestižní závod v České republice přitahuje fanoušky cyklistiky a díky účasti týmu INEOS Grenadiers bude zájem ještě větší. Závod tak vstupuje do sportovní historie.

Blog
Před 3 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Hrdinové na čtyřech tlapách nepotřebují medaili

Záchranní psi jsou nenahraditelní při hledání osob zasypaných pod troskami budov nebo ztracených v lese. Psí štěkot je způsob, jakým pes hlásí svému psovodovi, že našel ztracenou osobu.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Lakers James naznačil konec v NBA

Hvězda Lakers James naznačil konec v NBA, což vyvolalo diskusi. Jeho odchod by měl obrovský dopad, ale není žádný důkaz pro ani proti. Basketbalový svět čeká na další vývoj.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo v druhé lize. Důležitý zápas rozhodly klíčové momenty ve prospěch Pražského týmu. Jihlavsští nadále bojují o záchranu.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nový útulek s veteri­nární ordinací v Popkovicích

Dlouhodobá sága přesunu pardubického útulku nejvíce postižených zvířat možná dospěje ke konci. Konečný výběr padl na oblast mezi Popkovicemi a letištěm. Město je připraveno jít dopředu s projektem, i když náklady mohou dosáhnout až 70 milionů korun.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Záhadné zmizení peněz z mateřské školky v Chrudimy

Z účtu mateřské školy v Chrudimi zmizelo 1,08 milionu korun. Účetní školky tvrdí, že peníze odeslal její soukromý telefon napadený virem. Trestní oznámení bylo podáno a kriminální policie případ šetří.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

100 nových míst pro děti v Pardubicích

Pardubická radnice plánuje rozšířit mateřskou školu na Dukle o další čtyři třídy, zvýšit kapacitu o 100 dětí a pokrýt výstavbu fotovoltaikou. Stavba za 111 milionů Kč by měla být hotova pro školní rok 2025/2026.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Trh elektromobilů v USA?

Bývalý šéf Fordu, Mark Fields, varuje, že americký trh s elektromobily ztrácí optimismus a vítá realitu, s nižšími prodeji než se očekávalo. S menším zájmem o nové modely a rychle padajícími cenami, automobilky revidují plány expanze a investic. Fields zdůrazňuje narůstající konkurenci čínských výrobců elektromobilů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Lefevere pokutován za neuctivá slova o ženách

Cyklistický šéf Patrick Lefevere pokutován za neuctivá slova o ženách. Jeho vyjádření vyvolala na sociálních sítích rozruch. Pokuta, která činí tisíce eur, má varovat ostatní před neuctivostí a sexismem ve sportu. Přesto někteří jeho omluvu neuznávají a žádají další kroky.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nový elektromobil Škoda Epiq

Škoda Auto představila na českém trhu elektrický crossover Škoda Epiq s moderním designem, dojezdem až 400 km a technologiemi za atraktivní cenu. Výrobce plánuje v nadcházejících letech investovat více než 5,6 miliard eur do elektromobility.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ