Online Před měsícem

Pardubické letiště zavádí placené parkování pro cestující

Pardubické letiště zruší bezplatné parkování a plánuje zavést parkovné pro cestující. Nové poplatky by měly zlepšit finanční bilanci společnosti EBA, která letiště spravuje, a městu by mohly přinést až 8 milionů korun ročně.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Desítky nových stromů v areálu u Paláce Pardubice

Projekt sídelní zeleně zahrnuje výsadbu 90 dřevin, trvalkové záhony a další prvky v prostoru u Paláce Pardubice. Výsadba má zlepšit kvalitu životního prostředí a mikroklimatické podmínky, náklady by měly činit do milionu korun.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubice se rozsvítí modře na podporu autismu

Město Pardubice se přidává k mezinárodní kampani "Sviťme modře" na podporu lidí s autismem. Pardubice rozsvítí Východočeské divadlo 2. dubna 2024 modrou barvou a vyzývá občany k zapojení.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Maverick Rowan exceluje s 26 body a 9 doskoky

Basketbalisté Ústí nad Labem zvítězili v 13. zápase z posledních 18, tentokrát nad Pardubicemi, s výsledkem 99:83. Výbornou formu předvedl Maverick Rowan s 26 body a 9 doskoky. Nymburk také pokračoval ve vítězném trendu, porazil Brno 79:74.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Úrokové sazby klesnou: ČNB zasedá, koruna čeká změnu

Dnešní zasedání bankovní rady ČNB je klíčové pro korunové investory, očekává se snížení základní úrokové sazby na 5,75%. Americká centrální banka pravděpodobně ponechá sazby beze změny.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Velikonoční tradice ožívají v Svitavách

Velikonoční oslavy v muzeu ve Svitavách nabídnou lidové tradice, tvořivé dílničky, prodej ručních výrobků a jarní dekorace 23. března 2024. Akce je vhodná pro děti i dospělé, mimo jiné s přípravou velikonočního občerstvení a programem zaměřeným na ptáky.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Vývoj spotřeby potravin v Česku

Česká populace v letech 1950-2022 zaznamenala změny ve spotřebě potravin, s průměrnou spotřebou přes 750 kg na obyvatele za rok. Článek pojednává o vývoji spotřeby potravin v zemi, vlivu historických událostí, ekonomických faktorů a společenských trendů na něj.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Na dělníky se zřítil štít domu

Při opravě domu se na dělníky zřítil štít domu. Jeden z nich utrpěl jen oděrky, druhý byl převezen do nemocnice s vážnějšími zraněními. Policisté vyšetřují okolnosti a upozorňují na důležitost dodržování bezpečnostních opatření.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Lipová alej padla: modernizace osvětlení a rozšíření silnice ji zařadily do historie

Kontroverzní projekt v Pardubicích zahrnoval kácení historické Lipové aleje kvůli modernizaci osvětlení a rozšíření silnice. Mnoho občanů a politiků protestovalo, poukazujíc na estetickou a environmentální hodnotu stromů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

únor 2024
Přidal se na portál

REGIONPARDUBICKO.CZ