Offline

Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali 159krát kvůli nebezpečnému hmyzu

Od 1.5. do 8.7.2024 zasahovali hasiči v Pardubickém kraji 159krát kvůli nebezpečnému hmyzu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Rekordní počet druhů chleba na Dnech chleba

Během letošních Dnů chleba bylo překonáno rekordní množství druhů chleba na jednom místě. Akci zorganizoval Svaz pekařů a cukrářů, který vyzval své členy i veřejnost k přinesení různých chlebů.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubičtí lékaři stáhli výpovědi po příslibu vyšších příplatků

Nemocnice Pardubického kraje zaznamenala stažení většiny výpovědí lékařů. Jedná se o reakci na napětí vzniklé kvůli nejasnostem kolem odměn za přesčasovou práci. Po protestech lékaři získali příslib zvýšení příplatků za práci v noci a o víkendech, čímž se situace stabilizovala.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Hasiči v Chrudimi oceněni za věrnost

Dnes, 30. května, bylo v obřadní síni chrudimské radnice slavnostně předáno 12 příslušníkům Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje ocenění Za věrnost. Medaile uděloval starosta Chrudimi František Pilný a ředitel HZS Pardubického kraje Aleš Černohorský na základě dobrého plnění povinností.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Košťálek opouští Dynamo a míří do Vítkovic

Jan Košťálek, klíčový hráč pardubického Dynama, odchází po třech letech do Vítkovic po neúspěšném zisku mistrovského titulu. Sportovní ředitel Pardubic Petr Sýkora mu poděkoval za odvedenou práci. Košťálek měl několik nabídek, ale zvolil rychlé a korektní jednání Vítkovic.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Liják s kroupami zasáhl Litomyšl - meteorologové varují před supercelami

Temné mraky a prudký liják s krupobitím zasáhly Litomyšl, ulice byly pokryty kroupami a blokovány vodou. Bouřka rychle odezněla, ale způsobila škody na zahradách. Meteorologické varování pokračuje, supercely lze čekat odpoledne v celé republice. Před 40 lety Litomyšl zasáhla obrovská povodeň.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nové exponáty a zážitky čekají na návštěvníky v pevnosti Bouda

Na pevnosti Bouda budou k dispozici nové exponáty a bude možno absolvovat delší okruh objektů. Pro veřejnost budou otevřeny další části pevnosti včetně podzemních chodeb. Součástí nabídky bude také krátký film a brožura.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Archeologické poklady Čech - výstava

Výstava představuje výsledky archeologického výzkumu od roku 2017, kdy bylo prozkoumáno území o velikosti 683 fotbalových hřišť a objeveno více než 200 tisíc artefaktů. Expozice také zobrazuje vztah mezi stavitelstvím a archeologií a ukazuje, jak jejich spolupráce může zvýšit prostor pro výzkum.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Dobrovolníci v čele oživují opuštěné koupaliště

Dobrovolníci v čele s Lukášem Novým se rozhodli obnovit opuštěné koupaliště, kde kdysi trávili své léto. Opravy provedli na travní ploše a odstraňují náletové dřeviny. Nový uvedl, že potřebují dary stavebních materiálů a další pomocníky pro obnovu koupaliště.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Plný provoz lávky u nádraží nastane až na podzim

Správa železnic pokročila v modernizaci nádraží v Pardubicích o lávku vedoucí do čtvrti Dukla. Původní termín uvedení do provozu koncem května je ale zpožděn, město nedokázalo včas dokončit přístup.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubické letiště zavádí placené parkování pro cestující

Pardubické letiště zruší bezplatné parkování a plánuje zavést parkovné pro cestující. Nové poplatky by měly zlepšit finanční bilanci společnosti EBA, která letiště spravuje, a městu by mohly přinést až 8 milionů korun ročně.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Desítky nových stromů v areálu u Paláce Pardubice

Projekt sídelní zeleně zahrnuje výsadbu 90 dřevin, trvalkové záhony a další prvky v prostoru u Paláce Pardubice. Výsadba má zlepšit kvalitu životního prostředí a mikroklimatické podmínky, náklady by měly činit do milionu korun.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ